Innowacyjny Żłobek 2020

Pragniemy poinformować, iż budynek Żłobka Gminnego w Rzekuniu, opracowywanego na etapie budowlanym i wykonawczym przez nasze biuro, otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na „Żłobki i Kluby Dziecięce 2020” w kategorii Innowacyjny Żłobek 2020.

 

Budynek żłobka został zaprojektowany przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań, łącząc nie tylko funkcjonalność, ale i wygląd. Oświetlenie głównego holu zostało rozmieszczone i dostosowane do świetlików, podkreślając efekt wpływającego z góry światła, nawet w ciemne dni. Ponadto, na dachu zainstalowana została instalacja fotowoltaiczna, umożliwiająca efektywne i niezawodne wykorzystanie energii słonecznej do pokrycia potrzeb własnych obiektu.

Warto podkreślić, iż przy projektowaniu takich obiektów ważne jest nie tylko poprawne działanie całej instalacji i jej funkcjonalność, ale także bezpieczeństwo dzieci, na które należy zwrócić podwójną uwagę. Z tego względu wysokość montażu gniazd oraz ich lokalizacja była nie tylko szczególnie przemyślana, ale także wielokrotnie stanowiła przedmiot dyskusji z Architektami i Zamawiającym, aby funkcjonalność była poprzedzona bezpieczeństwem najmłodszych użytkowników żłobka.

Architekt: Punkt Zero Piotr Kuś

Innowacyjny Żłobek 2020
Przewiń do góry